Skip to content
Ana sayfa » Karabük Üniversitesi & Bilimtey Bilim Kulübü

Karabük Üniversitesi & Bilimtey Bilim Kulübü

  • by

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ

 

Karabük Üniversitesi ya da kısaca KBÜ, 2007 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Bulunduğu il olan Karabük‘ün ismini taşımaktadır. 2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminden itibaren bünyesindeki 14 fakülte, 7 meslek yüksek okulu, 4 yüksek okul ve 4 enstitü ile akademik etkinliklerini sürdürmektedir. Rektörlüğünü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Rektör Yardımcılıklarını Prof. Dr. Ali GÜNEŞ ve Prof. Dr. İbrahim Kadı yapmıştır. Prof. Dr. Ali Güneş halen rektör yardımcılığı görevine devam etmektedir. 2015 Şubat ayında görevinden ayrılan Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın yerine Prof.Dr.Refik POLAT, Prof. Dr. İbrahim Kadı yerine ise Prof. Dr. Yahya FİDAN devam etmektedir.

Karabük Üniversitesi Balıklar Kayası Kampüsü merkez kampüs konumundadır ve birçok Fakülte, Enstitü, Araştırma Merkezi, Yüzme havuzu, Futbol Sahası, Kapalı Spor Salonu, Bankamatik ve Banka, Botanik Bahçesi, Cami, Lojmanlar ve Yurt bu kampüste bulunmaktadır. 25.000 kişilik stadyum ve cami inşaatının 2013 yılında tamamlandı. Kampüsün çevresinden Araç Çayı geçmektedir. Tabii ışıklandırma sistemiyle ayrı bir güzellik oluşturduğu unutulmamalıdır.

Üniversitemiz hakkında detaylı bilgi için; Karabük Üniversitesi

FOTOĞRAFLAR
 
 

 

 Kulübün Adı ve Tanımı; 
Kulübün adı Karabük Üniversitesi Bilimtey Bilim Kulübü’dür. Kelime manasıyla bilim yapılan yer anlamına gelen Bilimtey, üniversite öğrencileri tarafından gönüllü olarak kurulmuş bir bilim kulübüdür.
Kulübün Amacı;
Bilimtey Topluluğunun Genel Anlamda Hedefi “Bilim Hayattır!” Buna inanlar olarak biz, üniversitemizde ülkemizi çağdaş devletler düzeyine çıkarmayı hedefleyen bir bilim örgütü kurma girişimindeyiz. 
Topluluğumuz gücünü bilimden ve fenden almaktadır ve yegane bunlara hizmet etmektedir. Kısır çıkar çatışmalarını bırakıp, ülkemizi ileriye taşımayı hedefleyen bu oluşumu desteklemenizi canı gönülden isteriz.
Bilimtey topluluğu olarak üniversitelerimizdeki bilimsel faaliyetleri arttrmak ve ülke gençliğimizin eğlence değil; bilim üzerinde zaman harcamalarını sağlamak amacımızdır. Üniversitelerimizden ve ülke şirketlerimizden aldığımız yardımlarla bilimsel deneyler ve gözlemler yapıp, topluluk üyelerimizin hipotezlerini, teoriye dönüştürmelerini sağlamak ve bilimsel bilgi üretmek amaçlarımızdandır.
Ülkemizi çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak ve bunu geçmek her ülke vatandaşımız gibi bizim de boynumuzun borcu olup bunu gerçekleştirmek için gereken araştırmaları yapmak ise diğer amaçlarımızdandır.
 
Uluslararası Bilim Günleri

 

Üniversitemizde her yıl Mayıs’ın ilk haftası Uluslararası Bilim Günleri Etkinliği düzenlenmektedir. Bu sene de 4-5-6 Mayıs 2015 tarihleri arasında 6. Uluslararası Bilim Günleri Etkinliği düzenlenecektir.
 
Bilimtey Bilim Kulübü 6. Uluslararası Bilim Günlerinin en büyük hedefi, öğrencilerin üniversite döneminde kendilerinin kişisel, bilimsel ve kültürel gelişiminde Bilimtey Kulübü olarak yer almak ve Bilimi, sanatı, teknolojiyi birleştirerek 6.Uluslararası Bilim Günleri Etkinliğimizle siz öğrencilerin hizmetine sunmaktır.

4-5-6 Mayıs’ta:
Bilim, teknoloji, sanat, tarih, kültür, spor ve daha birçok alanda konuşmacı olarak yer alacak konuklarımızla, Sosyal Dayanışma Projeleriyle, Spor Müsabakalarıyla, Teknoloji – Bilim Sergileriyle, Sanat Sergileriyle Bizler 6. Uluslararası Bilim Günleri Etkinliğine hazırız!
 
6. Uluslararası bilim Günleri Konukları
Karabük Üniversitesi Bilimtey Bilim Kulübü 6. Uluslararası Bilim Günleri Tanıtım Filmi[youtube http://www.youtube.com/watch?v=G_glCQ08PrY]


6. Uluslararası Bilim Günleri Etkinliğine kayıt için;

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *