Skip to content
Ana sayfa » Hakkımda

Hakkımda

BİYOGRAFİ

11182264_10205307758527059_8783100055938800095_n

2008 senesinde kazandığım Tuzla Anadolu Teknik Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı Bölümü’nde mesleğe ilk adımı attım. 2010 yılında hayatımın en önemli noktalarından biri olan dal seçiminde Mekatronik’i tercih ettim. 2013 senesinde Karabük Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünü kazandım. Son dönemimi Erasmus+ değişim programı kapsamında Slovenya’nın başkenti Ljubljana’da bulunan Ljubljana Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nde okudum. İstanbul Anadolu yakasında ikamet etmekteyim. İyi derece İngilizce bilgim var. Amerika Merkezli bir firmadan freelance yazılım geliştirici olarak çalışmaktayım.

NEDEN MEKATRONİK?

Çocukluğumdan beri “küçük ev aletleri” başta olmak üzere, bozulan her türlü elektronik aleti kurcalayan birisi olarak her zaman elektronik cihazlar ilgimi çekmiştir. İlk başta her ne kadar da Elektrik – Elektronik Mühendisliği okumaya karar verdiysem de “Gelişen Teknoloji Değişen Dünya”yı görünce benim için yeterli olmayacağını fark ettim. 8. sınıfta sınava girip Tuzla Anadolu Teknik Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı Bölümü’nü kazandıktan sonra  Mekatronik’i tanıyınca aklıma gelen ilk düşüncem “İşte, aradığım meslek tam da bu” olmuştu.

Gelişen teknolojiye, robotik sistemlere, yapay sinir ağları ve yapay zekaya olan ilgim, bir şeyler tasarlamak, üretmek istemem ve Elektrik – Elektronik Mühendisliği’nin bunun için yeterli olamayacağını düşünmem şüphesiz mesleği seçmemde en büyük etkenlerden.

Mekatronik ile ilgili yazımı buradan okuyabilirsiniz.

YÜRÜTÜLEN GÖREVLER

Gönüllü Çalışmalar;

Karabük Üniversitesi Bilimtey Bilim Kulübü

  • Yönetim Kurulu Üyeliği
  • Proje-Geliştirme
  • Sosyal Ağ

Karabük Üniversitesi Mekatronik Kulübü

  • Denetim Kurulu Başkanı

Mekatronik Mühendisliği

Mekatronik Mühendisleri Derneği

  • Bilgi İşlem Birimi Yöneticisi
Sorularınız için iletisim@ferzendervarli.com'a e-posta
gönderebilirsiniz ya da iletişim sayfasından mesaj
gönderebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *