An Innovative Way To Learn English – Ororo TV

Başlıktan da anlaşılacağı gibi sitenin amacı İngilizce öğrenmek için yenilikçi bir yol oluşturmak.

Ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri yabancı bir dili öğrenme. Bu dillerin en başında ise uluslararası bir dil olma özelliği ile İngilizce geliyor. İngilizceyi geliştirmek adına, ülkemizdeki bu eğitim sistemi dışında birçok yol var;

  • Speaking
  • Reading
  • Writing
  • Listening

İngilizce öğrenme veya geliştirmenin en hızlı ve keyifli yöntemlerinden birisi de altyazılı yabancı dizi ya da film izlemektir. Tabii ki Türkçe altyazılı ile değil; İngilizce altyazı ile. Gelişen teknoloji, değişen dünya ile Ororo Tv bunun en iyi örneklerinden biri.

NOT: İngilizce öğrenme veya geliştirmenin en hızlı ve keyifli başka bir yolu ise bol bol hikaye kitabı okumak. Sürekli olarak ve beginner - advanced arasında her bir seviye için en az 4-5 hikaye kitabı okuduğunuzda farkı fark edebilirsiniz. Sonra da
romana dönüşebilir.

Ororo TV Nedir?

Birçok dizi ve filmler, orjinal dil ve İngilizce altyazı ile sunuluyor. Bazıları farklı dillerde olabiliyor.

Ororo TV’nin ücretsiz ve ücretli hizmeti mevcut. Arasında fark; ücretsiz hizmette günde 1 saat izleme hakkınızın olması ve az sayıda bilmediğiniz kelimeleri kaydetme seçeneği.

Siteden yararlanmak için üye olup, ‘Account’ kısmından altyazının hangi dile çeviri yapılacağını seçmeniz gerekiyor;

alt yazı

Sitenin en büyük özelliği ise anlamını bilmediğiniz kelimenin üzerine gelerek, size Türkçe karşılığını göstermesi. Ayrıca bunu kaydedip, daha sonra yeni öğrendiğiniz kelimeleri tekrar etme imkanı sağlıyor. Dahası; bunu excel formata dönüştürüp, dosyayı indirebilirsiniz.

Fareyi bilmediğiniz kelimenin üzerine getirerek ve yeşil artı (+) butonuna tıklayıp, sözlüğe ekleyebilirsiniz. Zaman kaybının olmaması, diziyi & filmi can sıkıcı hale getirmemesi açısından büyük bir avantaj.

Arrow'dan bir kesit. Tavsiye edebileceğim güzel bir dizi.

Arrow’dan bir kesit. Tavsiye edebileceğim güzel bir dizi.

Oluşturduğunuz sözlüğü görmek için; My account > Dictionary

Ororo.tv an innovative way to learn english

“Study words” butonuna tıklayıp kelimeleri ezberleyebilirsiniz.

rtttt

Oluşturmuş olduğunuz sözlüğü “export to excel” yazısına tıklayıp indirebilirsiniz.

IIIIIIIIIIIIII

Kelimenin hangi anlamda, hangi görevde; sıfat mı?, isim mi?, zarf mı?, fiil mi vs görmek için cümleyi de vererek, cümle yapılarının nasıl olduğunu görmek büyük bir avantaj.

ORORO TV ÜYELİK ÜCRETİ

werrrrr